Nätverket för lokala projektledare

Nedan hittar du kontaktuppgifter till projektledarna för lärosätenas lokala införandeprojekt.

Lärosäte Namn Telefonnummer E-post
Blekinge Tekniska Högskola (t o m 161231) Gunnar Råhlén 0455-38 56 68 gunnar.rahlen@bth.se
Blekinge Tekniska Högskola (fr o m 170101)) Karolina Tuvesson 0734-22 37 94 karolina.tuvesson@bth.se
Chalmers Tekniska Högskola Stellan Englén 031-772 25 97 stellan.englen@chalmers.se
Högskolan Dalarna Lisa Eliasson 023-77 81 59 lwu@du.se
Ersta Sköndal högskola Alf-Roger Kihlstenius 08-555 051 66 alf-roger.kihlstenius@esh.se
Försvarshögskolan Anna-Karin Thimgren 08-553 428 06 anna-karin.thimgren@fhs.se
Gymnastik- och Idrottshögskolan Katarina Offnegård 08-120 53 827 Katarina.offnegårdh@gih.se
Göteborgs Universitet Barbro Carlsson 0703-79 02 54 barbro.carlsson@gu.se
Högskolan i Borås Sofie Larsson 033-435 43 22 sofie.larsson@hb.se
Högskolan Halmstad Håkan Fasth 035-167397 hakan.fasth@hh.se
Högskolan i Gävle Mona Åkerman 026-64 85 00 Mona.Akerman@hig.se
Högskolan i Skövde Karina Malik 0500-44 81 54 karina.malik@his.se
Högskolan i Jönköping Magnus Blom 036-10 10 58 magnus.blom@ju.se
Högskolan i Kristianstad Ingrid Wallnäs 044-250 37 23 ingrid.wallnas@hkr.se
Högskolan Väst Charlotta Andersson Jonsson 0520 – 22 37 31 charlotta.andersson-jonsson@hv.se
Karlstads Universitet Anette Eriksson 054-700 24 93 anette.eriksson@kau.se
Karolinska Institutet Marie Sandström Akram 08-524 863 98 Marie.Sandstrom.Akram@ki.se
Kungliga Konsthögskolan Helen Okou 08-614 40 87 helen.okou@kkh.se
Kungliga Musikhögskolan i Stockholm Elisabeth Larsson 08-16 15 79 elisabeth.larsson@kmh.se
Kungliga Tekniska Högskolan Victor Forsberg 08-790 60 48 vifors@kth.se
Konstfack Kristina Sandin 08 – 450 41 78 kristina.sandin@konstfack.se
Linnéuniversitetet Jirina Fahlén Jonsson (Nina) 0480-44 69 89 jirina.jonsson@lnu.se
Luleå tekniska universitet Christina Olsson Oja

0920-49 19 66

christina.olsson.oja@ltu.se
Lunds universitet, läs bloggen Karim Andersson 046-222 09 38 karim.andersson@kansli.lth.se
Linköpings universitet Ann Thuresson 013-28 44 16 Ann.thuresson@liu.se
Malmö högskola Gunnar Råhlén 0455-38 56 68 gunnar.rahlen@bth.se
Mälardalens högskola Johan Andersson 021-10 70 57 johan.andersson@mdh.se
Mittuniversitetet Anders Hallberg

010-142 78 78

Anders.Hallberg@miun.se
Röda Korsets Högskola Eva Clausen 08-587 516 08 eva.clausen@rhk.se
Sophiahemmet Högskola Joakim Lehnström 08-406 29 22 Joakim.Lehnstrom@shh.se
Stockholms konstnärliga högskola Henrik Jacobsson 08-494 00 226 henrik.jacobsson@uniarts.se
Stockholms universitet (blogg) Erik Wallenberg Bondesson  08-16 21 20 erik.wallenberg.bondesson@su.se
Sveriges lantbruksuniversitet Bengt Norman 090-786 8122 Bengt.Norman@slu.se
Södertörns högskola Lena Sköld  08-608 46 65 lena.skold@sh.se
Teologiska Högskolan Stockholm Marianne Källberg 08-564 357 03 marianne.kallberg@ths.se
Uppsala universitet Jonas Brorsson 018-471 1929 jonas.brorsson@uadm.uu.se
Umeå universitet Mikael Lindgren 090-786 74 84 mikael.lindgren@adm.umu.se
Örebro universitet Anna Graff 019-30 13 06 Anna.Graff@oru.se
CSN Sara Bengtsson 060-18 61 28 Sara.Bengtsson@csn.se